akce Paběrkáč

Čas: September 03
Trasa: JH, Humpolec, Praha, Plzeň, München, Lichtenštejnsko, St. Gallen, Zürich, Basilej, Strassbourg, Ardeny, Brussel, Antwerpy, Utrecht, Amsterdam, Afsluitdijk, Groningen, Bremen, Götingen, Würzburg, Nürnberg, Praha, JH

Předmluva:
Po třech prázdninách cestování jsem ještě nebyl ve 4 blízkých zemích, to se muselo napravit.

První den:
Vyjel jsem standardní trasu z Jindřichova Hradec do Prahy, kde jsem se setkal s Janou a vyrazili jsme na Plzeň. Za první den jsme dojeli jenom na poslední českou benzínku před Rozvadovem a tak jsme tam rozbili stan a přespali.

Druhý den:
Po chvíli stopování s cedulí CH nám zastavila paní jedoucí do rakouského Feldkirchenu, takže nám hodně pomohla. Tam jsem dojeli s místním mladíkem na hranice Lichtenštejnska, které jsme překročili pěšky. Nedělali žádné problémy, uspokojili se s odpovědí, že jedeme stopem do Itálie. Hned za celnicí jsme začali stopovat a brzy jsme chytli odvoz na dálnici do Zurichu. Pak s s nějakými turisty až před Basilej, kde jsme opět na benzínce ve stanu přespali.

Třetí den:
Ráno nás vzal Švýcar pracující jako sportovní redaktor, dobře jsme s ním pokecali a cesta utekla, vyhodil nás na německé porýnské dálnici. Dále jsme se dostali přes Štrasburg do Metz a pak s kamioňákem do Lucemburska a Belgie. S místními jsme pak projeli kolem Bruselu a Antverp do Nizozemska, kde jsme kousek před Amsterdamem přespali.

Čtvrtý den:
Ráno nás čekal obtížný úkol, ale podařilo se ho splnit, nezasekat se v Amsterdamu, ale objet ho až na sever. Přejeli jsme 32 dlouhou umělou hráz Afsluitdijk a kolem Groningenu a Hanoveru dojeli s německým vojákem sloužícím v Kosovu k Norimberku.

Pátý den:
Poslední den už zbývalo to jen doklepat do Prahy a Jindřichova Hradce a pořádně se připravovat na zkoušku z regionální geografie, jejížto znalosti jsem zrovna oceňoval při návštěvách mnoha západoevropských regionů.

Domluva:
Rychlovka, 4 nové země v jednom výletu, takhle jezdí profíci.

All your base are belong to us

ZPĚT